Poznaj 4 Rozwojowe pytania na Nowy Rok

Dużo mówimy o autentyczności i spójności. O tym, że do człowieka warto, a nawet należy podchodzić holistycznie. Dlatego prawdziwe jest stwierdzenie, że rozwój biznesu to wynik między innymi tego jak myślimy o sobie, ludziach i wydarzeniach.

Spis treści

Właśnie uzyskałam certyfikat Mentora Kognitywnego

Certyfikujący kurs od maja do listopada 2021 realizowałam w Instytucie Kognitywistyki Bennewicz. Wybrałam tę dziedzinę, ponieważ kognitywistyka jest nauką na pograniczu wielu dziedzin: psychologii poznawczej, neurobiologii, filozofii, lingwistyki oraz logiki i antropolgii. 

Czyli w dużym skrócie (niech naukowcy mi wybaczą), kognitywistyka to neuronauka, która opisuje mechanizmy i zasady wpływające na nasz SPOSÓB MYŚLENIA.

Kiedy nieświadome staje się świadome, przestajesz nazywać to, co Cię spotyka przeznaczeniem.

Carl Gustav Jung dosadnie pokazuje, że jesteśmy istotami złożonymi, ale żeby wiedzieć skąd bierze się nasza wyjątkowość i dlaczego spotyka nas to co spotyka, musimy sięgnąć głębiej. 

Stały rozwój wpisany jest w nasze życie:

– Nie da się raz posprzątać mieszkania.

– Nie da się raz być szczęśliwym.

– Nie da się raz odłożyć skrzyneczki pieniędzy.

Nowy – Stary model edukacji

Jak piszą- Maciej Bennewicz i Anna Jera w „Mentoring”:

Mentoring wywodzi się ze średniowiecznej tradycji rzemieślniczej. Opiera się na relacji mistrz – uczeń. Przez stulecia ludzkość uczyła się od mistrzów. Wiedza była skarbem, a doświadczenie narzędziem umożliwiającym odpowiednie wykorzystanie tego skarbu.
Przyjęcie ucznia na naukę u mistrza było dowodem dużego zaufania, wkroczeniem na drogę bohatera, szansą, jakiej nie wolno zmarnować…

Dlatego właśnie połączenie metod mentoringowych z marketingowymi kompetencjami, ciągłym uczeniem się nowych technologii i robieniem satysfakcjonującego biznesu jest związkiem niemal idealnym. Zderza konkretne rozwiązania i wiedzę z indywidualnymi predyspozycjami każdej osoby.  

Co z tego wynika dla mnie i dla Ciebie?

Końcówka roku zachęca do podsumowań i myślenia o tym, co wydarzy się w nadchodzącym..

Mentoring opiera się na doświadczaniu. Dlatego zaproponuję Ci ćwiczenia, które sama wykonałam dla siebie i swojej firmy.

Na początek – Mocne Pytania:

Gdzie jesteś?      –    Dokąd zmierzasz?

WYLOSUJ KARTĘ JAKO WSPARCIE DO POWYŻSZYCH PYTAŃ

Co podpowiada karta – Gdzie jesteś? Dokąd zmierzasz?

Pogłęb to przemyślenie ćwiczeniem – 4 pytania rozwoju.

Pomyśl o 2021 roku, o tym co się wydarzyło w Twojej firmie, w Twoim życiu, w Twoich relacjach i odpowiedz sobie na pytania:

1. Czego Cię to uczy?
2. Przed czym ostrzega?
3. Co wnosi nowego?
4. Jaką daje korzyść?

 

Odpowiedzi możesz zapisać – przygotowałam interaktywny plik z ćwiczeniem, który możesz pobrać i zapisać na komputerze lub wydrukować.

To nie koniec.
Chcę się tym z Tobą podzielić teraz…

Bardzo mnie inspirują inni ludzie. Ich doświadczenia i spostrzeżenia. Dlatego jeśli cierpliwie dotarłeś tutaj, to ja podzielę się tym, co najmocniej wpłynęło na mnie podczas całego procesu nauki w kursie na Mentora Kognitywnego.
Po przeczytaniu tego, już nic nie będzie takie samo.

7 inspirujących myśli:

1. Zamknij stare, zanim otworzysz nowe.

2. Zawsze dokonujesz najlepszych dostępnych Ci wyborów. Zmieniają się wzorce i kryteria – możesz dokonywać lepszych. Nie obwiniaj się.

3. Zawsze zamykaj zaczęte zadania. Zawsze zamykaj przerwane relacje.

4. Błąd Kartezjusza – nie jesteś swoimi myślami, nie jesteś swoimi reakcjami.
Myśl zawsze możesz zmienić.

5. Dopóki dana porażka nie da Ci informacji, jest nieużyteczna.

6. Tylko zasobność rozwija człowieka.

I najmocniejsze:

7. Dostajesz najwięcej tego, na czym się koncentrujesz.

Sylwia Dębowska-Lenart

Mam nadzieję, że powyższe pytania i myśli pomogą Ci spojrzeć nowym okiem na siebie, swoje zdolności i dodadzą otuchy. Planowanie 2022 roku jest nie lada sztuką. Mamy jeszcze więcej zmiennych niewiadomych niż w poprzednich latach.

Jedno jest pewne. Twoje działanie, sposób myślenia o tym co możesz, czego pragniesz może wspierać Cię w dążeniu do realizacji celów i marzeń. Lub sabotować każdy wysiłek. 

Zatem, teraz kiedy jestem Mentorem Marketingu z „papierami”, zapraszam Cię do rozwoju firmy poprzez robienie lepszego marketingu w 2022 roku.

To zadzieje się w najbliższym czasie:

1. Szkolenie „Marka ekspercka na LinkedIn”, 21 stycznia 22, https://mentormarketingu.pl/szkolenie/marka-ekspercka-na-linkedin/
2. Szkolenie „Praktyczny warsztat prowadzenia fanpage”, 11 lutego 22, https://mentormarketingu.pl/praktyczny-warsztat-prowadzenia-fanpage/
3. Konsultacje marketingowe  https://mentormarketingu.pl/konsultacje/

Przygotowuję e-book o zasięgach organicznych na facebooku. Będzie zaraz po nowym roku.

Bądźmy w kontakcie w social mediach:

Życzę Ci zdrowych Świąt!
Sylwia Dębowska – Lenart

Podając swój email wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera, informacji o nowych artykułach, produktach i usługach Mentor Marketingu. Zgodę można w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.​